Pokelandia Strona Główna Ogłoszenie 
O Pokelandii
Administracja
Aktualnosci
Przydatne

>> Witaj w Pokelandii, Przybyszu! <<

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wyglądałby świat, gdyby kroczyły po nim Pokemony? Czaiły się wszędzie: w lasach, na łąkach, pomiędzy górskimi szczytami, w wodach jezior oraz oceanów? Obserwowały ludzi, nie zawsze jednak się ujawniając, a czasami - wręcz przeciwnie - unikając różowych, pozbawionych futra, różowych istot? Niemożliwe? Ależ skąd! Na pewno nie w Pokelandii!

Pokelandia, świat położony tam, gdzie z trudem sięga ludzka wyobraźnia, nie ogranicza się jedynie do kanonu znanych większości gier, mangi czy anime. Poza regionami Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unovy czy Kalos znajdziesz tutaj także trzy, nijak niepowiązane z serią, regiony. Teoretycznie nic nadzwyczajnego, bo i cóż mogłoby różnić to miejsce od innych stron, poświęconych tematyce Pokemon?

Pokelandia jest w pełni oraz bezapelacyjnie wolna od pokeballi (oraz wszelkich innych kul, ograniczających Pokemony). Ponadto udział Mistrza Gry ograniczony jest do minimum, a sesje prowadzone przez niego są urozmaiceniem rozgrywki - nie zaś jej podstawą. Ludzie oraz 'kieszonkowe potwory' żyją we względnej symbiozie, zajmując rejony obok siebie, żyjąc - każde własnym tempem oraz osobistym rytmem. Tylko w Pokelandii masz pełną swobodę wyboru, po której stronie staniesz; czy będziesz wieść prym człowieka, czy może raczej przedstawiciela jednego z wielu gatunków stworków.

W Pokelandii stawiamy na swobodę, dowolność i kreatywne myślenie. To Gracz decyduje o losie bohaterów, tworzy własną postać oraz element świata, w którym się obraca. To tylko od Niego zależy, jak potoczą się losy Jego postaci oraz perypetie innych, w jakimś stopniu z nią powiązanych. Czy prowadzony przez Ciebie człowiek zaprzyjaźni się z Pokemonami, czy może raczej widzieć w nich będzie źródło dochodu? Czy kreowany Twoją myślą oraz opisywany dłonią Pokemon opowie się za dobrem, czy też dokuczać będzie każdemu, kogo napotka?


Nie obawiaj się, Przybyszu! W Pokelandii czeka na Ciebie wiele godzin świetnej zabawy! Nikt nie powie, jak masz grać oraz czym się kierować. Nikt nie naloży na Ciebie ograniczeń - poza tymi oczywistymi, jak np. szacunek względem innych Użytkowników forum. Dołącz, by już dzisiaj stać się częścią tego świata!
Obecny czas to 2018-04-21, 15:06
Pokelandia Strona Główna » 
Zobacz posty bez odpowiedzi
 
 
 
 Tematy   Posty   Ostatni post 
  Saffron City (Safrania)

KANTO (jap. カントー地方 Kantō-chihō) - usytuowana na zachód od Johto, jest pierwszą krainą, która pojawiła się w grach z serii Pokémon. Miejscowym Profesorem i przewodnikiem młodych trenerów jest Samuel Oak, szanowany ekspert w dziedzinie badań nad Pokémonami. Miasta tego regionu w wersji angielskiej noszą swoje nazwy od panującej w nich kolorystyki (Viridian, Lavender, etc.). Tutejszymi starterami są Bulbasaur, Charmander i Squirtle. "Pierwszym" (z punktu widzenia gracza) miastem jest tutaj Pallet Town, a celem jego podróży jest siedziba Ligi Pokemon na Indigo Plateau. Kanto zadebiutowało w grach Generacji I (Red, Green, Blue, Yellow), by potem wystąpic jako gościnna kraina w Generacji II (Gold i Silver, Crystal). W Generacji III kraina została odnowiona za sprawą remaków wersji Red i Green (Fire Red i Leaf Green).


 INFORMACJE 
 MIEJSCA 

   
17 465 2016-05-08, 15:18
Ostatni post
  Ecruteak CityJOHTO
(jap. ジョウト地方 Jōto-chihō) - usytuowany na zachód od Kanto region, druga kraina, która pojawiła się w grach z serii Pokémon. Miejscowym Profesorem i przewodnikiem młodych trenerów jest Profesor Elm, szanowany ekspert w dziedzinie badań nad Pokémonami. Tutejszymi starterami są Chikorita, Cyndaquil i Totodile (Jedynie startery z Johto przez cały swój łańcuch ewolucji posiadają tylko jeden typ). "Pierwszym" (z punktu widzenia gracza) miastem jest tutaj New Bark Town, a celem jego podróży jest siedziba Ligi Pokemon na Indigo Plateau. Johto zadebiutowało w grach Generacji II (Pokémon Gold i Pokémon Silver i Pokémon Crystal).


 INFORMACJE 
 MIEJSCA 

   
7 196 2016-02-21, 21:42
Ostatni post
  Petalburg Woods

HOENN (jap. ホウエン地方 Hōen-chihō) - region znajdujący się na południowy zachód od Johto, występuje w III Generacji Pokémonów (Ruby, Sapphire i Emerald). Nazwy większości miast w świecie Hoenn składają się ze złożenia dwóch słów (Little Root, Fort Tree, Slate Port, i tym podobne). Profesor Birch z Littleroot Town oferuje graczowi trzy Pokémony: Treecko, Torchica lub Mudkipa do wytrenowania do dalszej podróży.
Hoenn powstało poprzez działaność Groudon i Kyogre. Groudon ukształtował lądy, natomiast Kyogre morza. Gdy ci dwaj się spotkali zaczęli walczyć, kto ma rządzić na nowopowstałej ziemi. Spór rozstrzygnęła Rayquaza, która wysłała Groudona i Kyogre do jaskini, gdzie zasnęli na wiele lat, a obudzili się podczas wydarzeń III generacji. Regigigas ukształtował obecne Hoenn, po czym zasnął, a jego spokoju w świątyni w Snowpoint strzegą trzy filary - symbole Regirocka, Registeela i Regice.


 INFORMACJE 
 MIEJSCA 

   
11 114 2016-01-28, 17:56
Ostatni post
  Ścieżka Tnąca Morze (Seabreak Path)
SINNOH
(jap. シンオウ地方 Shin'ō-chihō) - kraina, która pojawiła się w grach z serii Pokémon wraz z pojawieniem się IV generacji. Miejscowym Profesorem i przewodnikiem młodych trenerów jest Profesor Rowan, szanowany ekspert w dziedzinie badań nad Pokémonami. Tutejszymi starterami są Turtwig, Chimchar i Piplup. Pierwszym miastem jest tutaj Twinleaf Town. Sinnoh zadebiutowało w grach generacji IV (D/P oraz Pt).


 INFORMACJE 
 MIEJSCA 

   
27 320 2015-12-29, 13:57
Ostatni post
  White Forest

UNOVA (jap. イッシュ地方 Isshu-chihō) to jeden z regionów w Świecie Pokemon. Jest oddalony od innych znanych nam krain. Widziany jest w grach Pokémon Black i White, a także Pokémon Black 2 i White 2. W Anime pojawia się w serii Najlepsze Życzenia. Dyrektor projektu Unova Junichi Masuda zasugerował, że region ten jest oparty na mieście Nowy York w Stanach Zjednoczonych. W grach B2/W2, gdzie akcja dzieje się dwa lata po poprzedniej serii okazuje się, że wschodnia i północna część Unova została zlodowacona. W grach V generacji swoją podróż gracz rozpoczyna w miasteczku Nuvema. Tam znajduje się również centrum badawcze. Tutejszą profesorką jest Juniper. Starterami są Snivy, Tepig oraz Oshawott. Złowieszczą organizacją działającą na terenie tego regionu jest Zespół Plazma.


 INFORMACJE 
 MIEJSCA 

   
30 269 2016-12-25, 18:46
Ostatni post
  Diamond Domain (Diamentowa Domena)


KALOS (Japanese: カロス地方 Kalos-chihō) jest to region świata Pokémon. Region jest umieszczony w grze Pokémon X i Y. Jest on oparty na północnej części Francji. Region Kalos jest w kształcie pięcioramiennej gwiazdy. Jego największe miasto jest to Lumiose City, które znajduje się w północno-środkowej części regionu. Kalos oferuje ogromną sieć rzek i cieków wodnych. Północny-wschód od Lumiose City, leży pasmo górskie, w których istnieje więcej lodowatych temperatur, sięgające w dół do poniżej równiny. Zachodnia Kalos oferuje szeroki ocean, gdzie znajduje się miasto Shalour City, które leży w samym środku zatoki. Według Junichi Masuda, nazwa "Kalos" pochodzi od greckiego słowa κάλλος, czyli piękno


 INFORMACJE 
 MIEJSCA 

   
29 253 2016-03-03, 16:50
Ostatni post

[ Preferencje

Nowe posty    Brak nowych postów    Forum Zablokowane
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Fora i Strony Partnerskie
>> zareklamuj swoje forum <<


Wygląd ogłoszenia forum oparty na
bazie pomysłu Panny Konwers